PSÍ PSYCHOLOGICKÉ CENTRUM

Máte doma psa, kočku a myslíte si, že mají problémové chování nebo nějaké abnormální chování, které Vám dělá starosti? Jsme zde pro Vás a vašeho miláčka. Naštěstí existují četná řešení např. Behaviorální medicína a terapie, což je moderní veterinární obor zabývající se etologii a psychologií zvířat, zmiňovaná terapie musí být ale realizována, pouze pod dohledem a péčí odborného zvířecího terapeuta / Behaviour therapy specialist animal /, který vašemu zvířeti nabídne nové kladné a pozitivní pracovní vztahy.

Vítáme Vás na prezentaci odborné firmy, která se zabývá řešením a odstraňováním problémového či jinak abnormálního chování psů a dalších domácích mazlíčků.

Naše specializovaná firma se přes 20 let zabývá odborným odstraňováním problémového či jinak závadného či abnormálního chování psů a koček dále napomáhá svojí činností majitelům zvířat k vzájemnému porozumění a bezproblémovému soužití...

Nikdy jsme netvrdili, že jsme ti nejlepší na světě, kdo Vám může převychovat Vaše zvíře, nikdy Vám nezaručíme, že právě Vašeho čtyřnohého miláčka dostaneme z jeho prekérky.

V našem oboru nejde být ani nějaký mistr, protože každé zvíře je originální tvor, který nás v něčem obohatí, a v něčem něco nového naučí!!! Ale, i my se musíme celoživotně vzdělávat v našem oboru, proto tak činíme a neusínáme na vavřínech a sledujeme také novinky z vědeckého i praktického programu Behaviorální medicíny zvířat.

Vždy, uděláme maximum proto, aby se problémové chování vašeho psa dostalo min. do stavu, který budete akceptovatelný jak pro nás, tak pro majitele. Pes, kočka apod. jsou velmi citlivé živé bytosti, a podle toho k nim přistupujeme.

Náš zvířecí klient v nás musí mít důvěru, bez té bohužel nemůžeme spolupracovat. Nestalo se však za více jak 20 let odborné praxe, abychom si neporozuměli s naším zvířecím klientem.

Nutnost zapojení majitele do naší Ambulantní, Diagnostikové a Stacionární Behaviorální terapie problémového zvířete považujeme za NUTNOST !!!

Naším hlavním cílem Behaviorální terapie zvířat je dostat problémové chování zvířete do vyrovnaného stavu a naučit majitele zvířete jak zacházet se svým miláčkem.

Jak umět číst svého miláčka, jak předcházet konfliktním nebo problémovým situacím, jak prostě společně žít bez omezování, bez vzájemného stresu v klidu a k radosti všech členů Vaší smečky.

Existuje mnoho příčin problematického psího chování a má spoustu podob. Přesnější definice mé práce zní takto: odhalování základních i složitých příčin závadného chování. Abnormální chování psů může mít různorodé příčiny např.: dědičné příčiny, dědičné činitele, poranění mozkovny a některé fyziologické stavy jsou bohužel důsledkem nesprávného zacházení se psem či jiným zvířetem.

Proč se pes chová tak, jak se chová, vedení majitele k pochopení těchto kauzálních příčin, navrhování modifikačních programů terapie závadného chování, jež povedou k jeho změně, a učení majitele psa jak takový program využívat ve prospěch vzájemné komunikace se psem...

Co ovlivňuje chování? - Např. Výživa psa, Kdy bylo štěně odebráno od feny, kdy byl pes přivykán na vnější prostředí, jak se chová majitel popř. ostatní členi rodinné smečky ke psu, jaké má pes zkušenosti s vnějším prostředím svého okolí, jaké negativní zkušenosti pes prožil apod.

Dále je důležitá denní režim v rodině kde pes žije, špatný přístup ke zvolenému plemeni psa, špatné a zastaralé techniky výchovy a výcviku psa, výchova a výcvik psa podle zaručených "rad" v literatuře, a podle "správných rad" na internetu, vlivy prostředí kde pes žije atd.

Přes 20 let se zabýváme řešením a odstraňováním závadného nebo jinak problémového a abnormálního chování u psů všech plemen včetně kříženců. Na naší Behaviorální praxi se obrací majitelé psů nejen z ČR, ale i ze Slovenska, Německa, Rakouska, Maďarska, Polska a Ruska.

Za běžný rok projde u nás behaviorální terapií zhruba 45 psů. Většinou se jedná o stacionární druh terapie, pak následuje ambulantní terapie a v neposlední řadě konzultace a poradenství v naší Behaviorální ordinaci, kde přivítáme zhruba 6 psů za týden. 

Někdy se jedná o akutní jindy o chronické onemocnění psychického stavu zvířete. Jsme moc rádi, že se dosud žádný náš pacient nemusel nechat pro své závadné chování utratit, a všichni psi jsou u své vlastní lidské rodiny, kde již prožívají šťastní chvíle svého života.

Samozřejmostí je, že si s majiteli i po delší době dopisujeme, voláme, aby jsme se ujistili, že je všechno v pořádku. Někdy se stává, že naši bývalí pacienti přijíždějí na naše kynologické víkendové výcvikové semináře.

Naším cílem je poskytovat profesionální služby v oblasti behaviorální terapie všem našim stálým i budoucím klientům k oboustranné spokojenosti.

Pouto člověka a psa nemůže být vztahem nahodilým, sporadickým, ale kontinuálním a pokračujícím. Tento vztah musí nejen přinášet užitek, ale musí být významný pro obě strany.

Nepostradatelná je i citová vazba na psa, která musí být velmi pevná, především když majitel psa věnuje svému čtyřnohému příteli čas, úsilí, a peníze.

Máte psa rváče a agresora? Musíte počítat s úhradou ošetření a léčení poraněných zvířat, kterou po Vás bude jejich majitel vyžadovat / cca léčba od 3 tis / měsíc, záleží také na počtu napadených psů vaším psem v daném měsíci.

Zničení vybavení bytu a osobních věcí / od 1 tis. /za měsíc

Neshody se sousedy / štěkání a vytí psa, škrábání na dveře apod. / to se nedá penězi ani vyčíslit

Problémy při sociálních aktivitách / návštěvy, výstavy, výcvik na cvičišti, venčení, veterina - hysterie, bojácnost, agresivita apod. .... a takhle bych mohl pokračovat do nekonečna!!!

V případě, že se při pouhém podezření na problémové chování vašeho psa ihned obrátíte na nějakého specialistu, budete tím mít patrně do budoucna ušetřeno mnoho finančních prostředků i nervů, protože se případná diagnostika problémového chování vašeho psa podchytí včas a terapie je zcela úspěšná !!!

 Psí psychologické centrum - Polepšovna domácích mazlíčků - Psí konzultant - Převýchova psů - Trénink psů

Starý Pelhřimov 4, 393 01 Pelhřimov / Kraj Vysočina / Provozní doba: Dle objednání

Tel: Psí trenér Zdeňka Maurerová +420 607 802 268 whatsapp

Behaviour Dog Specialist - Vojtěch Maurer +420 777 831 343 whatsapp

Těšíme se na Vás a vaše nezbedníky :-)